info@ghoda.sk +420 799 51 26 51
 
0
0 položek
0 EUR
0
0 položek
0 EUR

Rastlinné aktívne uhlie pri gastrointestinálnych problémoch (Kýblik 1,5 kg)

Náš tip
Výrobca: Stiefel
EAN: 4037877096801
Dostupnosť: SKLADOM
Balenie:
Cena: 38,10 EUR


ks

POPIS

Kŕmny doplnok pre kone Rastlinné uhlie Stiefel sa skladá zo 100% čistého aktívneho uhlia a môže mať pozitívny vplyv na trávenie koní. Rastlinné uhlie Stiefel môže pomôcť pri gastrointestinálnych problémoch, ako je kolika, paradoxná hnačka (kotwasser, FWS), kŕče v tráviacom trakte a plynatosť. Môže podporiť zdravé trávenie. Rastlinné uhlie Stiefel navyše môže dokázať podporiť metabolizmus koňa.

Aktívne rastlinné uhlie (medicinálne uhlie) patrí do každej zvieracej lekárničky. Vychytáva v organizme toxíny, hnilobné a iné odpadové produkty atď. Je výborným pomocníkom pri kolikách, hnačkách a ďalších zažívacích problémoch i trvalého charakteru. Napriek pomerne vysokej obstarávacej cene vychádza finančne nepomerne lepšie, než kupovanie Carbosorbu v lekárňach, predsa len, dávka pre kone je - dávka pre kone.

Skvelý účinok rastlinného aktívneho uhlia vo výžive zvierat je známy už dlhé roky. Pomocou zvýšenej plochy absorpčného povrchu as ňou spojenými vylepšenými fyzikálnymi vlastnosťami, aktívneho uhlia aktívne (ako inak:-) ) pomáha pri zažívaní a zlepšuje celkovú pohodu zvieraťa. Napomáha detoxikácii a je tak riešením mnohých dlhotrvajúcich problémov nielen tráviaceho traktu.

Výborná prvá pomoc pri otravách (pri podozrení na otravu vždy kontaktujte svojho veterinára!). Zamiešané v krmive je koňmi bez problémov prijímané a pokiaľ nedajbože dôjde k situácii, kedy budete musieť koňovi podať aktivované uhlie čisté, je otázkou minúty ho rozpustiť v troche vody a podať striekačkou do huby (kto kedy drvil aktívne uhlie z lekárne, túto skutočnosť určite ocenia ...).

Ak je kôň zároveň orálne medikovaný, nikdy nepodávajte aktívne uhlie naraz s liečivami, ale urobte pauzu aspoň 4 hodiny.

Zloženie: Rastlinné aktivované uhlie, čisté 100%

Analytické zložky: Hrubý proteín 1,40 %; Hrubý tuk <0,40 %; Hrubá vláknina 46,70 %; Hrubý popol 3,10%

Kŕmny návod: Veľké kone: (600 kg telesnej hmotnosti) 40 - 50 g / deň.

Malí kone: 20 - 25 g/deň.

(1 odmerka = cca 45 g)

V dobe zvýšenej potreby je možné dávku zdvojnásobiť až po dobu 7 dní.

Krmivo skladujte na chladnom a suchom mieste mimo priameho slnečného svetla. Po otvorení rýchlo spotrebujte.

Vezmite prosím na vedomie aktuálne antidopingové smernice ČJF.